Odlehčovací pobytová služba Na Palubě

Odlehčovací služba Na Palubě
Odlehčovací pobytová služba Na Palubě nabízí časově omezené pobyty lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, díky kterým mají pečující osoby prostor pro nezbytný odpočinek a načerpání nových sil.

Kde službu poskytujeme

Odlehčovací pobytová služba Na Palubě
Vlachova 1502/20
Praha 13 - Stodůlky
napalube@diakonie-praha.cz
Pondělí: 7:00-24:00
Úterý: Celodenní provoz
Středa: Celodenní provoz
Čtvrtek: Celodenní provoz
Pátek: 0:00-17:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno
Víkendová služba je 2 x do měsíce, od pátku 17:00 do pondělí 7:00.

Informace pro uživatele

Uživatel služby má zajištěnou péči, která vychází z jeho potřeb a zachovává aktuální míru jeho schopností, dovedností a návyků. Každý má možnost volby trávení volného čas. Služba nabízí společenské zážitky, volnočasové aktivity, procházky i kreativní činnosti. Klient je obohacen o zážitky ze soužití v kolektivu vrstevníků a získá zkušenost z pobytu mimo svoji rodinu. Průběh poskytované služby vede k duševní pohodě uživatele, k čemuž přispívá i častý pobyt na zahradě.

Forma služby: pobytová

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním ve věku 11–45 let

Kapacita: Kapacita pobytové služby jsou čtyři uživatelé.  Víkendovou odlehčovací službu mohou využít čtyři uživatelé.

Zdravotní péče: Domácí péče Marie Jarošová

Terapie: canisterapie, hudební relaxace

Aktivity: aktivizace běžného dne, podpora a rozvoj dovedností klienta, hudební relaxace, výtvarné a kreativní činnosti, společenské hry, hry a aktivity podporující jemnou motoriku, základy bazální stimulace, polohování, procházky a pobyt na zahradě, relaxační techniky

Vybavení: bezbariérový vnitřní prostor s posuvnou plošinou a výtahem, hydromasážní vana, kolem stacionáře zahrada se vzrostlými stromy a hravými prvky, k dispozici stropní zvedací systém a pojízdný zvedací systém, koupací lůžko, polohovací vaky a polštáře, polohovací postele