Chráněné bydlení Zvonek
Chráněné bydlení je sociální služba určená lidem s mentálním znevýhodněním, kteří se rozhodli žít život blízký většinové společnosti v oblastech bydlení, práce nebo trávení volného času.

Kde službu poskytujeme

Šípková 1838/1
Praha 4 - Krč
chbyd@diakonie-praha.cz
Pondělí: Celodenní provoz
Úterý: Celodenní provoz
Středa: Celodenní provoz
Čtvrtek: Celodenní provoz
Pátek: Celodenní provoz
Sobota: Celodenní provoz
Neděle: Celodenní provoz

Informace pro uživatele

Chráněné bydlení je sociální služba určená lidem s mentálním znevýhodněním, kteří se rozhodli žít život blízký většinové společnosti v oblastech bydlení, práce nebo trávení volného času. Uživatelé služby žijí samostatně v chráněných bytech za podpory v potřebných oblastech a chodí do podporovaného zaměstnání nebo jiné sociální služby. Celoroční služba jim poskytuje podporu a péči přístupem zaměřeným na člověka.

Klienti žijí v bytech s dalšími spolubydlícími, se kterými sdílí kuchyň a sociální zařízení, případně pokoj a starají se o běh domácnosti - uklízejí, vaří, perou. Za pomoci asistentů se učí nové věci, sestavují si jídelníček, nakupují a hospodaří s financemi. Klienty mohou požádat o doprovod k lékaři či na jiné pochůzky, pomoc s porozuměním sdělovaných informací, zorientováním se v situacích a vztazích a podporu v dosahování svých přání a práv.

Chráněné byty: Viktorinova 1122/1 v Praze 4 – Nuslích, Vavřenova 1179/8 a Branická 43/55 v Praze 4 – Braníku, Podolská 810/136 a U krčské vodárny 1133/61 v Praze 4 – Podolí, Sládkovičova 1306/11 v Praze 4 - Krči

Forma služby: pobytová

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním starší 18 let

Kapacita: 16 uživatelů

Místa poskytování služeb: Viktorinova 1122/1 v Praze 4 – Nuslích, Vavřenova 1179/8 a Branická 43/55 v Praze 4 – Braníku, Podolská 810/136 a U krčské vodárny 1133/61 v Praze 4 – Podolí, Sládkovičova 1306/11 v Praze 4 - Krči

Snažíme se, aby klienti využili na maximum svůj potenciál a byli motivováni k životu mimo sociální službu. Umožňujeme jim v co nejvyšší míře zapojení se do běžného života ve společnosti, například účastí na různých kulturních akcích, v podpoře v pracovní činnosti a zároveň snižujeme závislost na pomoci ostatních,“ vysvětluje vedoucí služby Petra Černá.

Černá Petra

Přečtěte si příběhy našich klientů

Malíř Marek Švihovec alias Švíha: Nejraději maluji krajiny a letiště

Přečtěte si příběh malíře Marka Švihovce alias Švíhy.

Velká ztráta vykoupená velkou příležitostí k samostatnosti

Přečtěte si životní příběh Hanky Tokárové, klientky Chráněného bydlení Zvonek.