Domov pro osoby se zdravotním postižením Zvonek, Praha 9 - Dolní Počernice

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Dolní Počernice
Domov pro osoby se zdravotním postižením je pobytová sociální služba určená osobám s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, kteří se rozhodli žít běžný život svých vrstevníků.

Kde službu poskytujeme

Domov pro osoby se zdravotním postižením Zvonek, Praha 9 - Dolní Počernice
Jinolická 931
Praha 9 - Dolní Počernice
domov@diakonie-praha.cz
Pondělí: Celodenní provoz
Úterý: Celodenní provoz
Středa: Celodenní provoz
Čtvrtek: Celodenní provoz
Pátek: Celodenní provoz
Sobota: Celodenní provoz
Neděle: Celodenní provoz

Informace pro uživatele

Domov pro osoby se zdravotním postižením je pobytová sociální služba určená osobám s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, kteří se rozhodli žít běžný život svých vrstevníků. Celoroční služba jim v tomto poskytuje podporu a péči ve všech oblastech, které sami nezvládají, zároveň jsou podporováni v co největší samostatnosti.

V domově v Dolních Počernicích je kuchyně propojená s velkou společenskou místností s televizí a se spoustu společenských her, výtvarných pomůcek a rotopedem na cvičení. Z ní se vchází do všech pěti pokojů, ve kterých klienti žijí. Prostorná terasa je místem pro letní posezení.

Forma služby: pobytová

Cílová skupina: osoby s mentálním a kombinovaným hendikepem starší 18 let

Kapacita: 10 uživatelů

Terapie: arteterapie, muzikoterapie, fyzioterapie

Aktivity: výtvarné činnosti, procvičování již získaných školních dovedností, nácvik vaření a pečení, výlety, letní dovolená po ČR, vánoční trhy, návštěvy kin a koncertů, cukráren, oslavy narozenin, protahovací cvičení

Vybavení: rotoped, terasa s posezením

"Po snídani se klienti sejdou ve společenské místnosti a společně se domluví s pracovníky, co by chtěli ten den dělat. Dopoledne trávíme na vycházkách, výtvarnou činností, tréninkem dovedností, zpěvem nebo cvičením. Rádi jezdíme také na výlety a poznáváme nová místa. Klienti se zapojují do úklidu nebo pomáhají při vaření a pečení," říká zástupkyně vedoucí a sociální pracovnice Kristýna Slavíková a doplňuje: "Po obědě si klienti chodí na chvíli odpočinout do svých pokojů, aby načerpali sílu na odpoledne, kdy je zde zvykem dát si kávu a při ní si příjemně popovídat. Poté se každý věnuje svým oblíbeným aktivitám a večer se sejdeme u televize."

Slavíková Kristýna