Domov se zvláštním režimem Daniela

Image
Domov se zvláštním režimem Daniela
Domov se zvláštním režimem Daniela je služba pro lidi s poruchou autistického spektra, stabilní domov pro klienty, kteří potřebují individuální, intenzivní a nepřetržitou péči.

Kde službu poskytujeme

Domov se zvláštním režimem Daniela
Vlachova 1502/20
Praha 13 - Stodůlky
155 00
mundok@diakonie-praha.cz
Pondělí: 0:00-24:00
Úterý: 0:00-24:00
Středa: 0:00-24:00
Čtvrtek: 0:00-24:00
Pátek: 0:00-24:00
Sobota: 0:00-24:00
Neděle: 0:00-24:00

Informace pro uživatele

Celý objekt Domova Daniela je plně bezbariérový. V domově je sedm pokojů pro devět klientů. Každý pokoj si klient může upravit podle svých přání.  Čtyři pokoje se nacházejí u společné místnosti, která nabízí příjemné posezení v centru dění. V této místnosti jsou obývací stěna s televizí a kuchyňská linka. Další tři pokoje jsou umístěné v klidné části našeho domova. Domov nabízí smyslovou místnost (snoezelen) a odpočinkovou místnost pro klienty. U našeho domova je k dispozici rozhlehlá zahrada.

„Co pro mne znamená DZR Daniela? Nechci používat všeobecně známé fráze, zkusím se zaměřit na ta tři charakteristická písmena DZR. Písmena, která pro nás, kteří se kolem Domova Daniela pohybují, znamenají domov se zvláštním režimem. Co ale znamenají pro veřejnost, pro klienty a jejich rodiny? A nezní moc tvrdě?  A zde je výsledek, na kterém jsme se s kolegy shodli: jsou to hodnoty, kterými chci náš nový domov prezentovat a které má ctít každý pracovník v sociálních službách, jenž pracuje nejen s lidmi s autismem, tedy důstojnost, zdvořilost a respekt,“ říká manažerka sociálních služeb Eva Štorková.

Cílová skupina: dospělé osoby s těžší formou autismu, jejichž projevy chování vyžadují vysokou míru podpory a pomoci

Forma služby: pobytová

Aktivity: fyzioterapie, muzikoterapie, snoezelen, výlety

Cílem naší služby je přinést ulehčení a pozitivní vyhlídky rodinám, které se o své dospělé děti starají a fungují ve velmi náročném, často až beznadějném režimu,“ říká vedoucí domova a sociální pracovník Marian Mundok.

Image
Mundok Marian

Rychlý
kontakt