Odlehčovací služba Na Palubě

Image
Odlehčovací služba Na Palubě
Odlehčovací služba Na Palubě nabízí časově omezené pobyty lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, díky kterým mají pečující osoby prostor pro nezbytný odpočinek a načerpání nových sil.

Kde službu poskytujeme

Odlehčovací pobytová služba Na Palubě
Vlachova 1502/20
Praha 13 - Stodůlky
155 00
napalube@diakonie-praha.cz
Pondělí: 7:00-24:00
Úterý: 0:00-24:00
Středa: 0:00-24:00
Čtvrtek: 0:00-24:00
Pátek: 0:00-17:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno
Odlehčovací ambulantní služba Na Palubě
Vlachova 1502/20
Praha 13 - Stodůlky
155 00
napalube@diakonie-praha.cz
Pondělí: 7:00-22:00
Úterý: 7:00-22:00
Středa: 7:00-22:00
Čtvrtek: 7:00-22:00
Pátek: 7:00-22:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno

Informace pro uživatele

Uživatel služby má zajištěnou péči, která vychází z jeho potřeb a zachovává aktuální míru jeho schopností, dovedností a návyků. Každý má možnost volby trávení volného čas. Služba nabízí společenské zážitky, volnočasové aktivity, procházky i kreativní činnosti. Klient je obohacen o zážitky ze soužití v kolektivu vrstevníků a získá zkušenost z pobytu mimo svoji rodinu. Průběh poskytované služby vede k duševní pohodě uživatele, k čemuž přispívá i častý pobyt na zahradě.

Forma služby: ambulantní, pobytová

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným hendikepem ve věku 11–45 let

Kapacita: Okamžitá kapacita ambulantní služby je jeden uživatel s trvalým bydlištěm na území hlavního města Prahy. Kapacita pobytové služby jsou čtyři uživatelé s trvalým bydlištěm na území Prahy.  Víkendovou odlehčovací službu mohou využít čtyři uživatelé s trvalým bydlištěm na území Prahy.

Terapie: canisterapie, hudební relaxace

Aktivity: aktivizace běžného dne, podpora a rozvoj dovedností klienta, hudební relaxace, výtvarné a kreativní činnosti, společenské hry, hry a aktivity podporující jemnou motoriku, základy bazální stimulace, polohování, procházky a pobyt na zahradě, relaxační techniky

Vybavení: bezbariérový vnitřní prostor s posuvnou plošinou a výtahem, hydromasážní vana, kolem stacionáře zahrada se vzrostlými stromy a hravými prvky, k dispozici stropní zvedací systém a pojízdný zvedací systém, koupací lůžko, polohovací vaky a polštáře, polohovací postele

Přečtěte si příběhy našich klientů

Přeji si najít stacionář a mít co nejvíce sil na zvládání dcery

Kristýně Sedláčkové je 30 let. S rodiči žije v rodinném domě ve Zbuzanech u Prahy. Tam se rodina přestěhovala ze Stodůlek, aby měli blízko do stacionáře, který dcera navštěvuje. Impulsem k přestěhování byl nefungující výtah v panelovém domě a uvědomění si, že dceru, která nechodí, do devátého patra nosit nemohou.

Věřím, že vše dopadne

Vladimír se narodil a žije se svou rodinou v Praze. Už téměř 16 let dochází každodenně do Denního stacionáře Ratolest v pražských Strašnicích. Bydlí ve Vršovicích, a tak s rodiči někdy procházkou dojdou do stacionáře, případně i zpět. Cestu domů dobře zná a taky na ní už poznává známé tváře. S maminkou se někdy zastaví na hřišti, s tátou zase občas zajdou do místní hospody na jedno společné malé pivo.