Pečovatelská služba - pracoviště Ďáblice

Image
Psaní od srdce
Pečovatelská služba Ďáblice (pro Prahu 8 - Bohnice, Březiněves, Čakovice, Čimice, Ďáblice, Dolní Chabry, Kobylisy, horní část Libně a 9 - Prosek, Střížkov) poskytuje seniorům se sníženou soběstačností, dorostu od 16 let a lidem s chronickým duševním onemocněním, chronickým onemocněním, se zdravotním znevýhodněním podporu při zvládání domácnosti a osobní péče pro co nejdelší setrvání v domácím prostředí

Kde službu poskytujeme

Pečovatelská služba - pracoviště Ďáblice
U Parkánu 30/4
Praha 8
182 00
pecovatelska@diakonie-praha.cz
Pondělí: 8:00-19:00
Úterý: 8:00-19:00
Středa: 8:00-19:00
Čtvrtek: 8:00-19:00
Pátek: 8:00-19:00
Sobota: 7:30-14:00
Neděle: 7:30-14:00

Informace pro uživatele

Forma služby: terénní

Provozní doba: všední dny 8:00 – 19:00, víkendy 7:30 – 14:00

Cílová skupina: senioři nad 65 se sníženou soběstačností, dorost od 16 let a lidé s chronickým duševním onemocněním, chronickým onemocněním, se zdravotním hendikepem

Vybavení: Nedílnou součástí pracoviště Ďáblice jsou automobily, kterými se paní pečovatelky dopravují za klienty a pomocí nichž rozvážejí obědy. Pracovnice mají vždy u sebe návleky na obuv a rukavice. Do terénu docházejí pracovnice v civilu, abychom zachovaly co nejpřirozenější ráz služby a klienti nebyli okolím stigmatizováni.

Pro poskytování pečovatelských služeb není podmínkou trvalé bydliště uživatele v místě poskytování našich služeb, ale oblast, kde naše pečovatelská služba působí.

...

Diakonie Praha je součástí portálu www.proprarodice.cz. Ten poskytuje komplexní nabídku kontaktů, informací a odkazů, které pomohou seniorůmosobám s postižením či s duševním onemocněním, osobám pečujícím o seniory najít odpovědi na otázky, vyřešit aktuální problém či dokonce životní situaci.

...

Snažíme se o to, aby měli naši klienti důstojné podmínky pro život v domácím prostředí. Být co nejdéle doma, to je přání, které zaznívá od většiny našich klientů,“ říká vedoucí pečovatelských služeb Martina Rafačová.

Image
Rafačová Martina
Přečtěte si příběh z naší pečovatelské služby

Je pátek poledne. Pečovatel přichází na pravidelnou návštěvu k osmdesátiletému klientovi, kterého známe již přes dva roky. Pánovi se zhoršil stav, leží na lůžku, nemůže se pohybovat tak, jak je pro něj obvyklé. Říká, že to má souvislost s pádem, který se mu stal na počátku týdne, má naraženiny.

Vedoucí pečovatelských služeb: Martina Rafačová

Telefon: +420 777 734 176

E-mail: rafacova@diakonie-praha.cz

Od ledna 2024 nabízíme v Praze-Čakovicích rozšířenou pomoc pro obyvatele obce. Lidé se mohou v rámci osobních konzultací přijít poradit s vedoucí pečovatelské služby a zjistit potřebné informace z oblasti péče.

Osobní konzultace budou probíhat každé všední pondělí od 16:00 do 18:00 v prostorách Klubu seniorů. Každé první pondělí v měsíci se budou konzultace konat v Schoellerově sále, který se nachází v čakovickém zámku. Pro konkrétní termín konzultace nebo další informace je možné kontaktovat vedoucí pečovatelské služby Martinu Rafačovou na telefonním čísle (+420 777 734 176) nebo e-mailem (rafacova@diakonie-praha.cz).