Pečovatelská služba - pracoviště Klamovka

Image
tým pečovatelské služby
Pečovatelská služba – pracoviště Klamovka poskytuje seniorům a lidem s chronickým duševním onemocněním, chronickým onemocněním, se zdravotním znevýhodněním podporu při zvládání domácnosti a osobní péče pro co nejdelší setrvání v domácím prostředí.

Kde službu poskytujeme

Pečovatelská služba - pracoviště Klamovka
Podbělohorská 7
Praha 5
150 00
pecovatelska@diakonie-praha.cz
Pondělí: 8:00-20:00
Úterý: 8:00-20:00
Středa: 8:00-20:00
Čtvrtek: 8:00-20:00
Pátek: 8:00-20:00
Sobota: 8:00-18:00
Neděle: 8:00-18:00

Informace pro uživatele

Forma služby: terénní

Provozní doba: všední dny 8:00 – 20:00 hodin, víkendy a svátky 8:00 – 18:00 hodin

Cílová skupina: senioři nad 65 let se sníženou soběstačností, dorost od 16 let a dospělí s chronickým duševním onemocněním, chronickým onemocněním, se zdravotním hendikepem

Vybavení: K dopravě za klienty se využívá městská hromadná doprava – nejdelší cesta ke klientovi zabere cca 40 minut jízdy a pěší chůze. Pečovatelky chodí v civilním oblečení, u klientů používají ochranné pracovní pomůcky.

Pro poskytování pečovatelských služeb není podmínkou trvalé bydliště uživatele v místě poskytování našich služeb, ale oblast, kde naše pečovatelská služba působí. 

Služby jsou poskytovány v domácnostech klientů v Praze 5, 6 a 13.

...

Diakonie Praha je součástí portálu www.proprarodice.cz. Ten poskytuje komplexní nabídku kontaktů, informací a odkazů, které pomohou seniorůmosobám s postižením či s duševním onemocněním, osobám pečujícím o seniory najít odpovědi na otázky, vyřešit aktuální problém či dokonce životní situaci.

...

Naše pečovatelská služba pomáhá klientům v naplňování jejich individuálních potřeb a díky tomu mohou zůstat co nejdéle doma,“ říká vedoucí služby Martina Rafačová  a doplňuje: „Hlavním krédem je přizpůsobit se klientovi a nespěchat. Snažíme se mít pro každého prostor, zaujímáme k němu trpělivý a profesionální přístup. A to na nás také lidé nejvíce oceňují – takto se například vyjádřil jeden z klientů: Nejlepší na tom je, že se už zase neobouváte, jen co přijdete. Je z vás cítit pohoda, mám pocit, že na mě opravdu máte čas a nikam nekvaltujete.“

Image
Rafačová Martina
Přečtěte si příběh z naší pečovatelské služby

Je pátek poledne. Pečovatel přichází na pravidelnou návštěvu k osmdesátiletému klientovi, kterého známe již přes dva roky. Pánovi se zhoršil stav, leží na lůžku, nemůže se pohybovat tak, jak je pro něj obvyklé. Říká, že to má souvislost s pádem, který se mu stal na počátku týdne, má naraženiny.

Vedoucí pečovatelských služeb: Martina Rafačová

Telefon: +420 777 734 176

E-mail: rafacova@diakonie-praha.cz