Letní plavba parníkem po Vltavě

Letní plavba parníkem po Vltavě
V červnu se uskutečnila plavba parníkem pro 47 klientů Služby pro rodinu a dítě. Třináct rodin s 29 dětmi si díky projektu Robinson užilo slunečné letní odpoledne na řece Vltavě.
27/06/2023

Dobrodružství začalo už při setkání na tramvajové zastávce. „Několik rodin čekalo na jiném místě, pár lidí dobíhalo kvůli výpadku tramvaje. Provozovatel parníků nám naštěstí chvíli posečkal a tak stihla přiběhnout na poslední chvíli i maminka s kočárkem, která si spletla místo nalodění a čekala na druhé straně řeky," usmívá se vedoucí služby Veronika Tichá.

Hodinová plavba od Právnické fakulty ke Karlovu mostu byla zážitkem pro děti i jejich rodiče. Děti mávaly projíždějícím lodím a lidem na mostech. Většina z nich viděla hlavní město poprvé odjinud než z chodníku. Rodiče ukazovali dětem Pražský hrad, Národní divadlo, Karlův most a další významné památky pod jiným úhlem a společně s dětmi měli radost z nového zážitku. „Moc jsme si to společně užili a těšíme se na další výpravu," uzavírá Veronika.